Decydując się na podłogę do własnego domu warto wziąć pod uwagę różne kwestie. Podłoga jest jednym z najistotniejszych składników wykończenia wnętrza. Musi ona świetnie się prezentować, izolować i jeszcze pasować do wybranego przez nas wyglądu wnętrza. Nie można dodatkowo zapomnieć o jej użyteczności. Warto zdecydować się na taką która będzie spełniała nasze oczekiwania pod każdym względem.

Ostatnimi czasy najmodniejsze były panele kładzione na podłogę. Pomimo tego, że bardzo ładnie się prezentują nie są trwałe i mogą szybko ulec degradacji. Panele odklejają się przy dużej wilgoci, łatwo się rozwarstwiają. Jednak szybko się zarysowują, np. w sytuacji gdy trzymamy w mieszkaniu zwierzęta czy też krzesła nie wyposażone w ochraniacze. Pomimo tego, że wykonawcy próbują wytwarzać coraz mocniejsze produkty, które ponadto są laminowane i nabłyszczane, coraz więcej ludzi nie wybiera paneli na rzecz płytek podłogowych. Różnorodność form i wielkości sprawia, że dość prosto je dopasować do dowolnego stylu wnętrzarskiego. To również doskonała opcja dla osób , które dużo pracują, gdyż nie muszą oni poświęcać dużo czasu na częste zmywanie podłóg. Sprawdzą się również u tych, którzy przemieszczają się po mieszkaniu w butach wyjściowych. Trwałość i niezawodność tego surowca, sprawia, iż cały czas zyskują one swoich zwolenników. Do mieszkań w stylu nowoczesnym oraz stylizowanym sprawdzi się gres podłogowy. Duże płytki w formie kwadratu oraz świetlista powierzchnia perfekcyjnie współgrają z nowoczesnymi liniami wyposażenia ruchomego, odbijają również światło promieni słonecznych i rozświetlają wnętrza. Nadają pomieszczeniom iście majestatycznego charakteru. Jednak nie będą dobre dla rodzin z dziećmi, gdyż dosyć trudno utrzymać ich blask i idealny wygląd. Tego typu opcja nie jest także zalecana we wnętrzach niewielkich lokali mieszkaniowych, które przytłoczą. Do przestronnych pomieszczeń będę perfekcyjne. Jeśli jest dla nas ważna kwestia funkcjonalności oraz wyglądzie, a dodatkowo zarządzamy dość sporym portfelem, można wówczas zdecydować się na podłogę żywiczną. Żywica epoksydowa nie jest podatna na zarysowania a także nie zatrzymuje się na niej kurz, albo też brud. Wielość wzorów i kolorów, powoduje, iż podczas wyboru ogranicza nas jedynie imaginacja. Ciekawą nowością są podłogi żywiczne 3D, które doskonałe będą zarówno w dużym pokoju, a także w łazience, ponieważ nie wchłaniają wilgoci.

Jeżeli jesteśmy przedsiębiorcami bądź właścicielami hal albo magazynów i zastanawiamy się nad odpowiednim typem posadzki można zdecydować się na posadzkę żelbetonową czy też zwyczajnie betonową. Może być ona wyłożona okładziną np. z płytek, albo też żywicą epoksydową. Wszystko to sprawia, że posadzka przemysłowa będzie bardzo odporna na różne czynniki, nie nasiąka wodą a także posiada dużą odporność na naprężenia. Istnieje możliwość wykonania jej wersji gładkiej albo też antypoślizgowej, co dodatkowo jest gwarantem bezpieczeństwa. Taki decyzja daje nam gwarancję na niezniszczalność i niezawodność na lata. Jest również opcję wykonania posadzki gipsowej, która ma niską cenę, jednak tu trzeba zaznaczyć, że nie jest trwała. W przypadku budynków użytku publicznego, można wybrać posadzki epoksydowe, które stanowią ozdobę samą w sobie, albo takie wykonane z zaprawy. Można je okryć wykładziną dywanową. Do wylania posadzek opłaca się zdecydować się na specjalistów, którzy zadbają o perfekcyjnie wykonaną pracę.