Wybór pasującej podłogi jest bardzo ważki. Powinniśmy zwrócić uwagę jednocześnie na wygląd jak i wytrzymałość surowców wykorzystanych do produkcji, ponieważ ma ona nam posłużyć na bardzo długi okres czasowy. Jeszcze dziesięć lat temu w mieszkaniach królowały dywany. Aktualnie odchodzi się od tego trendu, dlatego większą dbałość wykazuje się do dobrze dobranego rodzaju podłogi, która jest o wiele bardziej eksponowana. Nie bez znaczenia jest również cena. Podłoga powinna doskonale się prezentować, przy tym także być niezwykle funkcjonalna.
W domach, w których przebywają małe dzieci sprawdzi się podłoga z żywicy, która jest niesamowicie trwała. Nie jest przy tym śliska, co zapobiega wypadkom. Kilkulatki niezwykle często potrafią pobrudzić powierzchnię podłogi, z tej przyczyny istotne jest ażeby na jej powierzchni nie tworzyły się szybko plamy czy też zacieki. Nawet w przypadku wylania barwnego soku nie pozostaną plamy, których nie będzie można usunąć. Dla osób, które doceniają elegancję oraz luksus doskonałym wyborem jest gres szkliwiony. Potrafi mieć wysoki połysk, jak również być matowy. Doskonale komponuje się z meblami nabłyszczanymi a także wzmacnia współczesny wygląd wnętrza.Cudownie pasuje do ogrzewania podłogowego. Nawet w przypadku częstego ogrzewania płytki się nie odkształcają oraz nie ulegają rozwarstwieniu. Poza tymi pozytywnymi cechami są bardzo odporne na uszkodzenia typu mechanicznego i nawet jeśli ciężki przedmiot na nie upadnie, powstają wyłącznie mikrouszkodzenia, którenie są widoczne gołym okiem. Gres daje także spore możliwości dotyczące aranżacji wnętrza. Dostępny jest w dużej ilości rodzajach oraz kolorach, dzięki temu możemy skomponować efektowne mozaiki z kilku barw gresu. Jednak jego sporą wadą jest konieczność zrobienia specjalnych przerw montażowych, w przypadku dużych pomieszczeń.

Zanim położymy wybraną przez nas podłogę, musimy zatroszczyć się o równą posadzkę. Istnieje wiele możliwości, które sprawią, że będzie ona także świetnie się prezentować. Posadzka potrafi już być ostatnią warstwą na którą będzie kładziona zakupiona przez nas podłoga. Wtenczas powinniśmy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy samodzielnie dokonają jej wylewki a także złapania poziomu. Istnieje również możliwość kupienia posadzki która sama dokonuje wypoziomowania. Jednak wiąże się to ze znacznie większymi nakładami finansowymi. Współcześnie coraz więcej osób wybiera posadzki, które mają charakter dekoracyjny. Tutaj zauważyć można całe mnóstwo możliwości. Nietuzinkowym rozwiązaniem stosowanym coraz bardziej powszechnie, są posadzki bezspoinowe, które wykonane są z zaprawy cementowej. Tworzą one podłogi, które wspaniale pasują do modnego od pewnego czasu stylu industrialnego. Bardzo chwalone są również posadzki mozaikowe, które zostały kunsztownie stworzone i ich bazą są drobne elementy z kamyków. Te elementy, są one na ogół wielobarwne oraz tworzą coś na kształt mozaiki. Sprawdzą się dla wszystkich osób które preferują charakterystyczne rozwiązania oraz oryginalność. Do hal a także magazynów doskonale sprawdzają się przemysłowe, które są bardzo bardzo odporne. Taka posadzka musi przetrwać wiele obciążeń. Jest ona odporna na otarcia mechaniczne. Może być wykonana zarówno w wersji gładkiej jak również antypoślizgowej, co zapewnia swoiste bezpieczeństwo. Tego typu posadzka wykonana jest na ogół z betonu bądź żelbetonu, który gwarantuje jej trwałość oraz wytrzymałość na wiele wiele lat. Idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach narażonych między innymi na wilgoć.