Każdy remont mieszkania związany jest z koniecznością zarezerwowania sobie na ten cel odpowiedniej ilości czasu, jak również z nerwami, które pojawiają się z powodu niespodziewanych kłopotów związanych z jego przeprowadzaniem. Nie da się ukryć że, najwięcej sytuacji pojawia się przy okazji remontu łazienki. Jest to także najbardziej problematyczne dla wszystkich członków rodziny. Na kilka lub kilkanaście dni pozostaje się bowiem bez możliwości wykąpania się a także korzystania z toalety. W takim przypadku najlepiej jest wyprawić całą familię na wypoczynek. Alternatywnym, jednakże bardziej uciążliwym rozwiązaniem jest poproszenie sąsiadów o możliwość korzystania z ich łazienki podczas remontu. Aby pomniejszyć ryzyko wystąpienia podczas remontu kłopotliwych sytuacji, warto się do niego jak najlepiej przygotować. Co krok po kroku trzeba zrobić, aby remont przebiegł sprawnie i szybko a przy tym aby nie był zbytnio uciążliwy?

W jaki sposób przyszykować się do remontu łazienki

Absolutną podstawą jest właściwie skonstruowany plan działania. Na pierwszym miejscu warto rozważyć to, jak docelowo łazienka ma wyglądać. Wiąże się to z wieloma godzinami które trzeba spędzić w sklepie budowlanym albo przed monitorem komputera w przeglądaniu najbardziej optymalnych rozwiązań. Bardzo dużo czasu pochłania dokonanie wyboru kolorystyki płytek i podjęcie decyzji czy lepsza będzie wanna, czy też może lepszym rozwiązaniem będzie zakup kabiny prysznicowej. Dopasować do siebie trzeba wszelkie elementy, również muszlę klozetową. Całość należy wymierzyć w taki sposób, aby bez problemu w łazience znalazło się miejsce na pralkę, jak również na kosz na brudną bieliznę. Gdy już wszelkie elementy wyposażenia zostaną wybrane, przyjdzie czas na ustalenie w jakiej kolejności będą wykonywane poszczególne zadania i znalezienie doświadczonej ekipy remontowej. O ile jeszcze w przypadku malowania pokoju czy wymiany paneli można polegać na swoich umiejętnościach, o tyle przy remoncie i aranżacji łazienki dobrze jest wspomóc się fachowcami. Będą tu bowiem potrzebne rozmaite umiejętności zarówno hydrauliczne jak i w kwestii układania płytek. Najlepsi robotnicy mają bardzo zapchane grafiki, z tego też powodu rezerwacji terminu należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Nowoczesne trendy w projektowaniu łazienek

Planując remont łazienki trzeba wziąć pod uwagę nowoczesne trendy dostępne na rynku. Przy wyborze odpowiedniej kolorystyki pomocne mogą okazać się aranżacje zamieszczone w kolorowych magazynach które traktują o tematyce remontowej. Także w Internecie można znaleźć wiele interesujących rozwiązań. Współcześnie, jeżeli chodzi o aranżację łazienki to przeważają płytki w jasnych, bezowych barwach z delikatnym wzorem. Coraz częściej spotkać można szafki łazienkowe wykonane z litego drewna, w naturalnym kolorze. Dobrze jest przy takim wyborze zwrócić uwagę na to, aby szafka była właściwie zaimpregnowana tak aby nie pochłaniała wilgoci.

Aranżacja łazienki o niestandardowych wymiarach

Bardzo dużym wyzwaniem jest aranżacja łazienki o niewielkiej kubaturze. Na stosunkowo ograniczonej przestrzeni należy zmieścić wszystko to co jest niezbędne do codziennego użytku. W takim przypadku, bardziej efektywnym wyjściem niż wanna z pewnością okaże się kabina prysznicowa. Dobrze jest także oszczędzić przestrzeń montując umywalkę o niewielkich rozmiarach, a kosz na brudną bieliznę chowając w specjalnej zabudowie. Chcąc optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń można skorzystać z profesjonalnej pomocy biura projektowego.