Pewną skłonnością jest to, że mieszkańcy dużych miast entuzjastycznie wybierają mieszkanie na peryferiach. Spotykamy to we wszystkich metropoliach, w których ucieka się przed zgiełkiem miasta, w którym na co dzień się pracuje, żeby podładować „akumulatory” oraz móc odpocząć po ciężkim dniu pracy potrzebują ciszy a nie hałasu centrum miasta. Tak samo dzieje się w stolicy Polski. Dlatego też wiele osób pragnących tam zamieszkać szuka mieszkania na przedmieściach naszej stolicy. Jest możliwość znaleźć wiele propozycji od usługodawców, którzy proponują nowe mieszkania w korzystnych pieniądzach. Chociaż w sytuacji, gdy szuka się spokoju oraz ma się ochotę przeprowadzić z centrum miasta, jest się gotowym zapłacić za to nawet nieco więcej. Trwa i planowanych jest wiele inwestycji, spowodowanych tym, że coraz więcej ludzi przyjeżdża do naszej stolicy „za chlebem” popyt na mieszkania stale się zwiększa.

W okolicach Warszawy budowane są przedsięwzięcia deweloperskie związane z mieszkaniami bezczynszowymi. Nowe mieszkanie jest możliwość kupić nawet za mniej niż 300 tys. zł, co jest ogromnie nie dużą sumą jeśli chodzi o tę lokalizację. Zachęcają potencjalnych mieszkańców czarującymi okolicami, otoczeniem lasu oraz równoczesnym nie dalekim sąsiedztwem, jednakże nie tak żeby zakłócać odpoczynek, drogi prowadzącej do Warszawy. Dodatkowym atutem oferty jest zdecydowany brak wszelkich kosztów dodatkowych ponoszonych za utrzymywanie części wspólnych budynku. W bliskiej odległości są również węzły komunikacji miejskiej, a planowana jest także inwestycja nowo wybudowanego centrum handlowego. Mieszkania bezczynszowe położone są w odległości 13 km od stolicy Polski. Usługodawcy zachęcają także potencjalnych kupców mieszkaniami z trawnikiem. Jest to niewątpliwie opcja dla ludzi, którzy nie mają problemów z sąsiadami i nie są konfliktowe.

Na peryferiach naszej stolicy planowanych jest wiele inwestycji budowlanych. W większości przypadków roztaczają one widoki sielskich krajobrazów i osiedli otoczonych zielenią, które doskonałe są zarówno dla rodzin z dziećmi, jak również singli poszukujących odpoczynku oraz wytchnienia od codziennej pracy w korporacji. Budynki osiedli, które mają być wybudowane są przeszklone i nowoczesne, zapewniające komfort w postaci wind. W projektach zaplanowane zostały również hale garażowe, oraz lokale usługowe znajdujące się na ich terenie.

Popularne na rynku nieruchomości w Warszawie są także nowoczesne apartamenty i lofty. Przede wszystkim te drugie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mieszkania adaptowane na stare fabryki i hale produkcyjne, to w ostatnim czasie prawdziwy krzyk mody. Za takie mieszkanie jednak należy wiele zapłacić, przede wszystkim jeżeli wykończone jest pod klucz.

Wybierając położenie mieszkania na przedmieściach Warszawy, trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę odległość od centrum Warszawy, jeśli tam właśnie pracujemy. Ponadto istotne jest przede wszystkim zebranie informacji jak w każdej takiej sytuacji w planowanych przedsięwzięciach w lokalizacji gdzie kupujemy mieszkanie od dewelopera. Ponieważ w Warszawie i na jej peryferiach planowanych jest bardzo dużo przedsięwzięć, przy wyborze lokalizacji mieszkania bardzo ważny może być aspekt cichej i spokojnej lokalizacji. W końcu jeśli mielibyśmy ochotę zamieszkać w zgiełku szukalibyśmy mieszkania blisko centrum Warszawy.